Böyle anne olmaz olsun!

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde meydana gelen olayda S.R. isimli eşini terk eden bir kadın yaklaşık 2 ay önce 3 çocuğunu da alıp evden ayrılarak eşini terk etti. Çocuklarını alarak eşini terk eden kadın 13 Mayıs Perşembe günü saat 18.00 sıralarında Bağlarçeşme Mahallesi’ndeki eşi S.R.’nin evlerine geldi.

Genç kadın terkettiği kocası S.R’nin. evlerinin bulunduğu apartmanın önüne 1 yaşındaki L.R. ve  2 yaşındaki R.R. isimli çocuklarını ve eşyalarını apartmanın önüne koyan kadın, kayıplara karıştı. Genç kadının çocuklarını ve eşyalarını kapının önüne bıraktıktan sonra ayrıldığını gören S.R.’nin komşusu Enver Albayrak, apartmandakilere haber verdi.

Enver Albayrak’ın haber vermesi üzerine apartman sakinleri çocuklarını tanımadıklarını iddia ederek durumu sağlık ve polis ekiplerine ihbar ettiler. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken sağlık ekipleri, yaptıkları kontrollerin ardından çocukları ambulansa bindirirken evine gelen S.R., çocuklarının ambulansa alındığını görünce araya girdi.

S.R. çocukların babası olduğunu söyleyince, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

2 küçük çocuğu apartmanın önüne konulurken gören komşuları Enver Albayrak “Apartmanın önünde 2 tane küçük bebek denilecek çocuk gördüm. Betonun üzerine bırakılmış ve yanlarına da bir poşet içerisinde çamaşırları ve bebek bezleri vardı. Komşumun apartmanı önüne bırakıldığı için apartmandakilere haber verdik. Apartmanda daire daire gezerek çocukları tanıyan olup olmadığını sorduk. Kapıyı açanlar, çocukları tanımadığını söyledi. 2 ay önce annesi başkasına kaçmış. Çocukları sonra buraya getirmiş, bırakmış sonra da kaçmış.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.