Umreye gitmek isterken dolandırıldılar

Bursa’da meydana gelen olayda geçtiğimiz yıl iddialara göre 50 kişi umre haccı organizasyonu yapan Romanlar Federasyonu Başkanı Ahmet Ç. ile iletişime geçti. Ahmet Ç. ile görüşen vatandaşlar geçtiğimiz yılın Nisan ayında umre haccına gitmek şartıyla kişi başı 4 bin lira yatırdı. Dünya genelinde artan koronavirüs vakaları yüzünden umre organizasyonları durdurulunca bu kişiler Ahmet Ç.’ye verdikleri parayı geri istedi. Ancak Ahmet Ç. parayı ödemedi.

Mağdur olan vatandaşlar bunun üzerine Ahmet Ç. hakkında suç duyurusunda bulundu. Mahkeme tarafından önerilen arabulucu vasıtasıyla taraflar bir araya gelirken Ahmet Ç., paralarını mağdurlara geri ödeyeceğini söyledi. Ancak aradan geçen sürede paralar ödenmedi.

Konu hakkında açıklama yapan mağdurlar “Umreye gitmek için kendisiyle anlaştık ama götürmedi. Daha sonra paramızı geri istedik onu da geri vermedi. Telefonla ulaşmak istediğimizde telefonlarımızı dahi açmıyor. Ulaştığımızda da başka birisine yönlendiriliyoruz. Paralarımızı geri almak için yetkililerden yardım istiyoruz. En son mahkemenin önerdiği arabulucu ile kendisiyle görüştüğümüzde paramızı geri vereceğini söylemesinin üzerinden 1 yıl geçtiği halde hala paramızı geri ödemedi” dediler.

Umreye gitmek için yemedik içmedik para biriktirdik. Daha sonra bir dostumuzun önerisiyle Ahmet Ç. ile anlaştık. Eşimle ikimiz emekli maaşlarımızdan biriktirdiğimiz parayı verdik. Koronavirüs yüzünden umre haccı organizasyonları iptal edilince paramızı istedik. Ben umre haccına gitmek için 4 yıl paramı biriktirdim. Şimdi onu geri alamıyorum” diyerek dert yandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.