Acun Ilıcalı Hull City kulübünü alıyor

Futbola olan bağımlığı ile bilinen Acun Ilıcalı geçtiğimiz aylarda Fortuna Sittard kulübünü aldıktan sonra tekrar hisselerini elden çıkartmış ve futboldaki asıl hayalinin İngiltere liginden bir takım almak olduğunu ifade etmişti.

Hayalini gerçekleştirmek için düğmeye basan Ilıcalı, şimdilerde ise hayali olan İngiltere liginden takım satın almaya hazırlanıyor.

Acun Ilıcalı ile yollarını ayırdığını Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün, “Ayrılırsak, bu tatsız bir şekilde olmayacak. Görüşmeler iyi ve çok samimi bir atmosferde gerçekleşiyor.” diyerek, açıklamıştı.

Bu açıklamanın hemen ardından Acun Ilıcalı “Futbol yatırımlarımızı İngiltere’den bir kulüp alarak yapmak istiyoruz. Güzel günler geçirdiğimiz Fortuna Sittard’a veda ediyoruz. Alt sıralardan üst sıralara taşıdığımız kulüpteki güzel insanlara başarılar diliyorum.” Şeklinde açıklama yapmıştı.

Bu açıklamaların arından Acun Ilıcalı en büyük hayalini gerçekleştirmek için , İngiltere 1. Ligi’nde şampiyon olan ve Championship’e yükselen Hull City’yi almaya hazırlanıyor. Hull City’i satın almak için ilk temasını Hull City kulübünün sahibi Ehab Allam ile yapan Ilıcalı’nın bu görüşmesinin olumlu geçtiği öğrenilirken Ehab Allam’ın oğlunun Instagram’dan Acun Ilıcalı’yı takip etmesi de konuyu alevlendirdi.

Önümüzdeki günlerde konunun tamamen netlik kazanacağı düşünülürken Acun Ilıcalı’ya yakın kaynaklara göre önümüzdeki sezon Acun Ilıcalı’nın Hull City kulübü başkanı olarak İngiltere’de boy göstereceği iddia ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.