Mahkemede suçunu inkar etti

Mersin’in Yenişehir ilçesinde 7 Kasım 2019’da meydana gelen olayda İrem Bahçe adlı 5 aylık hamile bir genç kız evlerinin banyosunda babasının ruhsatsız tabancasıyla başından vurulmuş halde bulundu. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan İrem Bahçe 1 gün sonra yaşamını yitirirken sezeryanla alınan bebeği ise sadece 3 ay hayata tutunabilmişti.

Olayı soruşturan polis ekipleri aile fertlerinin ifadelerine başvurduğunda aile fertleri İrem Bahçe’nin intihar ettiğini öne sürdü. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Şube Amirliği ekipleri, aileyi çapraz sorguya aldığında çelişkili ifadeler sonrasında 7 aylık çalışma sonrasında .ağabeyi Mehmet Ali Bahçe ifadesinde, kardeşini öldürdüğünü ve aile meclisi kararıyla cinayeti işlediğini ağlayarak itiraf etti. Diğer şüpheliler ise iddiaları kabul etmedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mersin 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanmasına başlanan Bahçe ailesi fertlerinden ve emniyette suçunu itiraf eden Mehmet Ali Bahçe emniyette verdiği ifadesini inkar etti. Emniyette verdiği ifadesinde aile meclisi kararıyla kardeşinin kendisini öldürmesi kararı almasına rağmen kardeşinin kendi başına silahı sıkamaması üzerine tetiği ailesinin baskısıyla çektiğini itiraf ettiğini ama bu itirafın tehdit ve baskı altında verdiğini ifade ederek “Ben kardeşimi öldürmedim. Bana kimse baskı yapmadı. Canımdan bir parça olan kardeşimi nasıl öldürebilirim, beraatimi talep ediyorum” dedi.

Mahkeme tutuklu sanıklardan amca Mehmet Bahçe’nin tahliyesine, diğer sanıkların ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.