Buzdolabındaki cesedin sırrı çözüldü

Balıkesir’in Edremit ilçesinde meydana gelen olayda İsmail Özbek adlı kişiden uzun süredir haber alamayan komşuları durumu Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ihbar etmeleri üzerine İsmail Özbek adlı kişinin evine polis ekipleri, itfaiye ve acil yardım görevlileri ile birlikte girdiler

Eve giren ekipler evde yoğun kötü bir koku içerisinde yaptıkları kontroller esnasında İsmail Özbek’in cansız bedenini mutfakta yere yatırılmış buzdolabı içerisinde battaniyeye sarılı halde ölü bulundu.

Sağlık ekipleri tarafından İsmail Özbek’in evinde yapılan ilk kontrollerde Özbek’in kesici aletle ve boğularak öldürüldüğünün anlaşılması üzerine Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince çalışma başlatıldı.

Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince yapılan araştırmalarda Özbek’in yaşadığı evinin bazı odalarını kiraya verdiğinin tespit edilmesi üzerine evde kiracı olarak kalanlara yönelik çalışmalar derinleştirildi.

Yapılan araştırmalar sonrasında Özbek’in evinde kalan kiracılarından birisi olan Niyazi Y. hakkında ‘basit yaralama, mala zarar verme ve başkasına ait banka ve kredi kartını izinsiz kullanmak’ suçlarından arandığını tespit edilerek şüphelinin Edremit’te kaldığı yeni adresi tespit eden polis ekipleri yaptıkları bir operasyon ile Niyazi Y.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Şüpheli emniyette verdiği ilk ifadesinde iddialara göre cinayeti üstlendiği, Özbek’in dairesinde kiracı olarak kaldığı dönemde kendisine cinsel birliktelik teklifinde bulunması üzerine yaşanan tartışma esnasında İsmail Özbek’i karın ve göğüs bölgesinden bıçaklayarak yaraladığını ve çarşaftan kopardığı bez ile boğarak öldürdüğünü, İsmail Özbek’in cesedini ise buzdolabının içerisine koyarak olay yerinden ayrıldığını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.