Üvey babasının istismarına uğrayan 6 yaşındaki çocuk devlet korumasına alındı

Antalya’da meydana gelen olayda 6 yaşındaki E.S.C. adlı bir kız annesinin imam nikahlı eşi tarafından cinsel istismara uğradığını bir arkadaşına söylemesi üzerine olayı öğrenen komşuları Şerife G. adlı kadın polise giderek şikayette bulundu. 

Şerife G. polise giderek şikayette bulunması üzerine polis ekipleri anne R.Ç. ile Turgay K. gözaltına alındı.

Anne R.Ç. polis merkezinde verdiği ifadesinde kızı E.S.’nin yalan söylediğini iddia ederken Turgay K. ise çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı. E.S.C. adlı küçük kız da devlet korumasına alındı.

Şerife G. küçük kızın konuşmalarını ses kaydına aldığı ve bunu polislere teslim ettiği öğrenilirken alınan ses kaydında küçük kızın sesini çıkardığı zamanlarda dahi üvey babası tarafından dövüldüğü öğrenilirken, cinsel istismara ise annesinin çalıştığı saatlerde yalnız kaldıklarında yaşadığını anlattığı öğrenildi.

E.S.C. adlı küçük kız Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülerek burada uzman gözetiminde, ses kaydında arkadaşına anlattığına benzer ifade verdi.

R.Ç. polisteki ifadesinde, eşinin böyle bir şey yapmadığını, çocuğunun yalan söylediğini belirtti. R.Ç. ifadesinin ardından serbest kaldı.

Annesi ve üvey babası tarafından E.S.C.’nin sık sık emanet edildiği komşusu Şerife G. “Çocuk bende kaldığı zamanlarda odasından dahi dışarı çıkmadığını gözlemlediğini, odada bulunan oyuncak bebekleri üst üste koyarak yanlış davranışlardan bulunduğunu farkedince ona ‘Ne yapıyorsun? Böyle oyunlar yanlış’ dedim. O da ‘Şerife Teyze aramızda kalsın, babam bana böyle böyle yapıyor’ dedi” diye konuştu.

E.S.C.’nin bana anlattıkları sonrası çocuğun annesine anlattığımda annesi söylediklerimi kabul etmeyerek imam nikahlı eşinin 1 yaşından beri evladı gibi baktığını söyledi. Ben de kızına sahip çıkmasını söyledim. Biz bunları konuşurken E.S.C. yanımıza geldi ve onun başına gelenleri anlatmasını istediğimde yaşadıklarını anlatınca annesi kızını odadan kovdu. Bunları başkasına söylememem konusunda beni tembihleyip çıktı. Daha sonra beni telefonla arayarak imam nikahlı eşinin kendisine Kur’an üzerine yemin ederek yapmadığını söyledi” dedi.

R.Ç.’nin komşuları, ailenin 8 yaşındaki oğlunun da babaannesinin yanında kaldığını, ailenin 5 yıldır da aynı mahallede oturduğunu söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.