Yangının arkasında cinayet çıktı

28 Nisan 2020 günü Kocaali Karşı Mahalle Gökçekız Sokak üzerinde bulunan bir evde çıkan yangın sonucunda 9 yaşındaki Şiyar Kılıç yanarak hayatını kaybetti. Yangınla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı tarafından açılan soruşturma devam ederken yangında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Siyar Kılıç’ın annesi Gülüzar Amanet ile erkek arkadaşı Hami Kıcı cinayeti itiraf etti. Canlı yayında cinayeti itiraf etmeleri üzerine polis ekipleri cinayet zanlısı anne ile erkek arkadaşını İstanbul’da, diğer şüpheliler Yasin Kıcı ve Emine Kıcı’yı ise Sakarya’da gözaltına aldı. 

Gülüzar Emanet, Hami Kıçı, Yasin Kıçı ve Emine Kıçı’nın Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ikinci duruşma bugün görülürken tutuklu sanıklara SEGBİS sistemi ile davaya katılırken taraf avukatları salonda hazır bulundu. Dava esnasında SEGBİS sisteminde yaşanan aksaklıklar nedeniyle  sanıklar anne Gülüzar Amanet ile erkek arkadaşı Hami Kıcı ve kardeşi Yasin Kıcı ile anneleri Emine Kıcı salona bağlanamadı. 

Siyar Kılıç’ın kız kardeşi M.K. duruşmaya tanık sıfatıyla katılırken sanıklardan Hami Kıçı’nın ağabeyine sürekli olarak şiddet uyguladığına tanık olduğunu ve ailenin diğer bireylerinin bu şiddetten haberdar olmalarına rağmen seyirci kaldıklarını söyleyerek, Hami Kıçı’nın son olayda kardeşine çivili sopayla vurduğunu, daha önce verdiği ifadesinde korkudan dolayı söylemediğini ifade etti.

Alınan ifadelerin ardından mahkeme heyeti, duruşmayı 16 Eylül gününe erteledi. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.