Önce kendisi sonra da kız kardeşi uyuşturucudan tutuklandı

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin kente bir araçla uyuşturucu madde getirecek olan oto kurtarma çekici olan bir aracı takibe aldı. Narkotik ekipleri tarafından yapılan bir operasyonla gerçekleştirilen aracın içindeki aramalara hassa burunlu narkotik köpeği eşlik ederken köpek motor kısmına yakın yan bölüme tepki verdi. Motor bölümünde yapılan kapsamlı arama sonrasında ön kaputundaki altına bilenmiş vaziyette 3 kilo eroin ele geçirildi.

Oto kurtarma çekici aracı içinde eroinle birlikte araç içinde bulunan 1 kadın, 1 erkek 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadının ise tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Kadir Şeker’in şiddet gördüğünü düşünerek kurtarmaya çalıştığı, sonrasında da eroinle yakalanarak cezaevine gönderilen Ayşe Dırla’nın kız kardeşi Figen Dırla olduğu ortaya çıkarken araçta bulunan. Figen Dırla ve  Erdal Güneş gözaltına alındı.

Kadir Şeker, Ayşe Dırla adının beraber olduğu sevgilisi Özgür Durak’tan şiddet görürken, şiddeti engellemek isterken Özgür Durak’ı istemeden öldürmüş ve cinayet suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 29 Kasım 2020 tarihinde Ayşe Dırla Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin düzenlediği bir operasyonda aracında 900 gram eroinle yakalanarak çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Kadir Şeker’in şiddet görürken kurtarmak isteği Ayşe Dırla ve kardeşi Figen Dırla’nın yaklaşık 7 ay arayla yüksek miktarda uyuşturucu madde bulunan araçlarda yakalanmaları dikkatlerden kaçmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.