Avcılar’da pes dedirten hırsızlık

Avcılar Belediyesi tarafından kadına şiddete yönelik etkinlikler kapsamında Ambarlı Mahallesi’nde bir park inşa edilirken uğradıkları erkek şiddeti yüzünden hayatlarını kaybeden ülkemizin gündeminden düşmeyen Özgecan Aslan, Emine Bulut, Şule Çet, Pınar Gültekin başta olmak üzere Avcılar’da öldürülen Seda Kurt ve Gülsevin Buket Değirmenci dahil 21 kadının anısına zeytin ağaçları dikilirken aynı zamanda dikilen ağaçların her birinin yanına kadınların isimleri yazılı tabelalar çakıldı.

Ercan Akkaş 4 Kasım 2019 tarihinde imam nikahlı olarak birlikte yaşadığı 2 çocuk annesi Seda Kurt’u defalarca bıçaklayarak öldürmüş ve işlediği cinayet sonrasında kayıplara karışmasına rağmen bugüne kadar bulunamamıştı. Acılı anne  Bedia Akar Ambarlı’daki i parka gelerek kızının anısı içi dikilen ağaca gözü gibi bakarken en son geldiğinde ağacın yanında kızının adının yazılı olduğu tabelayı göremeyince soluğu karakolda aldı.

Kızının anısına çakılan tabelayı çalanlardan şikayetçi olan Bedia Akar medya gündemine daha öncede kızının katilinin yakalanmamasını protesto etmek amacıyla üzerinde mezar taşı fotoğrafı bulunan kızı Seda Kurt’un yanı sıra aranan damadının fotoğrafının yanında ‘Katil nerede’ tişörtünü giyerek gelmişti.

Acılı anne polis merkezinde verdiği şikayet dilekçesi sonrasında yaptığı açıklamada “Bu tabela kaç kuruş değerindeki buna tenezzül ediyorlar. O tabela ve ağaçlar bizim kutsal değerimiz. O kutsal değerimizi satacaklarda kaç kuruş elde edecekler. Onu çalanlar gelip benden para isteselerdi daha fazlasını verir ve kutsalımın yerinde kalmasını sağlardım” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.