Mülteciler birbirine girdi

Aydın’da akşam saatlerinde yasa dışı yollardan Türkiye’ye girerek yakalanarak Çeştepe Mahallesi yakınlarında bulunan Geri Gönderme Merkezi’nde bir arada tutulan mülteciler arasında bilinmeyen bir sebeple kavga çıktı.

Mülteciler arasında çıkan kavga kısa sürede büyüyünce Geri Gönderme Merkezi çalışanlarının kavgayı durduramaması üzerine  bölgeye polis ve çevik kuvvet ekipleri ile Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) sevk edildi.

Olayların daha da büyümesi üzerine meydana gelen olaylara Aydın İl Emniyet Müdürü Suat Ekici’nin de müdahale ettiği olaylarda içeri giren polislerin ortamı yatıştırmak ve kavgayı önlemek için çalışmalar yaptığı öğrenilirken bölgeye aynı zamanda itfaiye ve 112 ambulansı da sevk edildi. Olayların sonrasında polis ekiplerinin içeri girerek olayları durdurmasının ardından her ihtimale karşılık olay yerinde uzun bir süre itfaiye ve sağlık ekipleri bekletildi.

Olay yerine gelen ve yaşanan olay hakkında açıklama yapan Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat, “Merkezde kalan 2 grup arasında bilinmeyen nedenden dolayı çıkan kavganın büyümesi üzerine polisin müdahale ettiğini ve devlet olarak Geri Gönderme Merkezi’ne giderek gerekli önlemler alınmış ve an itibariyle hiçbir sıkıntı yok” dedi.

Olay yerinde çok sayıda ambulans bulunması üzerine gazetecileri bu konudaki sorularına Vali Yardımcısı Arat,” Geçenlerde malumunuz bu bölgede orman yangını oldu. O zaman da burada çok sayıda ambulans vardı. Bugünde tedbir amaçlı çok sayıda ambulans bulundurduk. Her hangi ciddi bir sıkıntı söz konusu değildir” diyerek cevapladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.